Covirgin Ne Demek?

Anasayfa » Haber » Covirgin Ne Demek?

Bugünlerde internette yeni bir terim duymaya başladık, Covirgin! Peki Covirgin ne demek? Co-Virgin nedir? Covirgin nereden çıktı? Covid-19 ile ne alakası var? Covid’e yakalanmayanlara covirgin mi deniyor? işte detaylar:

Covirgin Nedir?

Gün geçmiyor ki Covid 19 virüsü hayatımıza yeni bir terim katmasın. İşte son zamanlarda da sosyal medyada ve forumlarda duymaya başladığımız Covirgin kelimesi de bununla alakalı. Covirgin kelime olarak “co-virgin” yani “covid 19″ ve “virgin” yani bakire kelimelerinin birleşimi. Bu terim şu anlama geliyormuş: “Şimdiye kadar Covid-19 virüsüne yakalanmamış veya semptom göstermeyen kişi” (A person who has not been infected by covid 19 yet)

Yani yeni kelimemiz covirgin henüz koronavirüse yakalanmamış kişiler için kullanılan bir kelime olacak. Tabi bu henüz resmi bir terim değil.

Covirgin Terimi Nereden Çıktı?

İnternette aradığımızda bazı sitelerde dendiğine göre bu terim uluslararası bir bilim dergisinde geçmiş. Henüz bu bilim dergisini bulamadım ancak biraz daha aradığımızda ünlü Hint oyuncu Swastika Mukherjee‘nin sosyal medya hesabından bu terimi paylaştığını görüyoruz. Ünlü oyuncu şu sözler ile tweetini paylaşmış:

শুনছিলাম এবারেও যাদের হচ্ছেনা তারা নাকি যমের অরুচি।
যাক আমি আর অরুচি লিষ্টে নেই।
যম : Are you a co-virgin ?
আমি : Negative sir.

Anladığımız kadarıyla biri diyor ki “Sen co-virgin misin?”
Karşıdaki de cevap veriyor: “Hayır efendim, değilim.”

Covirgin ile ilgili bildiklerimiz şimdilik bu kadar. İlerleyen günlerde terimin detayları daha çok belli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir