2022’nin En Çok Beklenen Kore Dizileri

Güney Kore yapımı diziler, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de büyük bir beğeni ile izlenmeye devam ediyor. Netflix kullanıcılarının artması ve son zamanlarda Squid Game, Kingdom, My Name gibi dizilerin büyük popülerlik yakalaması ile de Kore dizileri izleyici sayısını arttırmayı başardı. Peki 2022 hangi diziler bizleri bekliyor. İşte detaylar:

All of Us Are Dead (Çıkış Tarihi: 28 Ocak)

All of Us Are Dead

Bir grup lise öğrencisi, zombi saldırısının ortasında, bir okulda mahsur kalırlar. Dizi, özellikle genç lise draması ve zombi gibi en popüler iki dizi türünü birleştiriyor. Üstelik öğrenciler, bu kaosun ortasında bir de aşık olacaklar. Zombi gibi bir tema ancak Güney Kore tarafından bu kadar ilgi çekici hale getirilebilirdi.

Juvenile Justice (Çıkış Tarihi: 25 Şubat)

Juvenile Justice

Bir yargıç, gençliğinde bir suçun kurbanı olduğu olay nedeniyle, çocuk savunucularından nefret etmektedir. Ama çocuk mahkemesine atandığında bakış açısı değişecek midir? Kahramanın yetişkinlikle uğraştığı olgunlaşma süreci, gösterinin ana teması olacak.

Money Heist: Korea – Joint Economic Area (Çıkış Tarihi: Belli Değil)

Money Heist: Korea - Joint Economic Area

Tüm dünyaca en çok izlenen Netflix dizilerinden “La Casa De Papel” ‘in Kore versiyonu olacak bu dizide, tema hemen hemen aynı olacak. Belki yılın en çok beklenen dizilerinden olan bu diziyi kaçırmayın. Dizide ünlü Kore oyuncuları yer alacak.

The Youngest Son of a Conglomerate (Çıkış Tarihi: Belli Değil)

The Youngest Son of a Conglomerate

Çok beklenen bu dizi, büyük bir holding sahibi olan aileyi konu alınacak. Aile, sadık çalışanlarından birini, zimmete para geçirmekle suçladıktan sonra o işçi ölür ancak sonra, ailenin en küçük oğulları olarak reenkarne olur. Bu kişi büyüyünce intikam için tüm ailenin mal varlığını ele geçirmeye karar verir.

The Sound Of Magic (Çıkış Tarihi: Belli Değil)

The Sound Of Magic (Çıkış Tarihi: Belli Değil)

Bu paranormal drama, ailesi tarafından terk edilmiş lise öğrencisi olan Yoon A-yi’yi konu alıyor. Yoon A-yi, bir yandan okurken bir yandan da kendini ve kız kardeşini geçindirmek için yarı zamanlı işlerle uğraşıyor. Bir gün, büyüyebilmesi için zamanı hızlandırma isteğini yerine getiren bir sihirbazla (Ji Chang-wook) tanışır. True Beauty çıkış yıldızı Hwang In-yeop da Yoon A-yi’nin sevgilisi rolünde oynayacak.

Remarriage & Desires (Çıkış Tarihi: Belli Değil)

Remarriage & Desires

Bu ilginç işyeri dramasında, seçkinler arasında evlenmek isteyen hırslı müşteriler için bir çöpçatanlık hizmeti olan Rex’in işleyişini göreceğiz. Ünlü oyuncuların yer alacağı Remarriage & Desires, şirketin en yüksek sosyal sıralaması olan “Black” üyeleriyle evlenmek isteyen üyeler arasındaki rekabete odaklanacak.

Queen of the Scene (Çıkış Tarihi: Belli Değil)

Queen of the Scene

Ünlü oyuncu Gong Hyo-jin, bu yeni dizide, kendi hikayesinde sıkışıp kalan bir yazar rolünü oynuyor. Peki hikayelerinin genellikle şok edici sahneler ile dolu olan bu dünyanın içinde kapana kısıldığında, gerçekliğe nasıl geri dönecek?

Glitch (Çıkış Tarihi: Belli Değil)

Glitch

Hong Ji-hyo’nun erkek arkadaşı gizemli bir ışık parlamasının ardından ortadan kaybolunca, Hong Ji-hyo onu geri getirmek için UFO topluluğunun üyelerine ulaşır. Ve ortaya komedi ile gerilim karışımı bir macera çıkar.

Black Knight – Courier (Çıkış Tarihi: Belli Değil)

Black Knight - Courier

Yapım, dünyanın zehirli hava kirliliği yüzünden neredeyse yok olduğu 2071 yılında geçiyor. Nüfusun sadece yüzde 1’i hayatta kalmıştır ve artık katı bir sosyal sınıf oluşmuştur. İnsanlar evlerinden nadiren çıkmakta ve çıktıkları zaman hava kirliliği yüzünden gaz maskesi takmak zorundadırlar. Vatandaşlar ihtiyaçlarını, büyük ölçüde, kargo ile karşılamaktadırlar. Şövalyeler olarak bilinen kargocular, paketleri teslim eder ve ayrıca onları hırsızlardan korur.

Sizin bu sene en çok beklediğiniz Kore dizisi hangisi? Eklemek istediğiniz bir dizi veya bilgi varsa yorumlarda yazabilirsiniz. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir