Serinlemek İçin Tercih Edebileceğiniz Soğuk Kahve Tarifleri

Buzlu kahve içmek istemeniz için yaz olması gerekmiyor, ancak sıcaklıklar dayanılmaz hale geldiğinde, güne soğuk bir başlangıç yapmak doğru gibi görünüyor. Soğuk demlemeden, espresso içeceklerine kadar en iyi buzlu kahve kreasyonlarımızdan bazılarını sizler için paylaşacağız. Eğer sizde içinizi serinletmek istiyorsanız aşağıdaki tarifleri kullanabilirsiniz.

Iced Cappuccino (Buzlu Cappuccino)

Büyük bardağa 30 ml espresso çekin. Üzerine buz ekleyin. Soğuk sütü köpürtücü veya french presse koyun, isteğe bağlı şeker koyun ve köpürtün. Hazırladığınız sütü espressonun üzerine boşaltın. İsteğe bağlı köpük veya kremşanti ile süsleyin.

Creamy İced Coffee (Kremalı Soğuk Kahve)

Soğuk sütü bardağınıza boşaltın. 1 veya 1,5 tatlı kaşığı granül kahve atın. Tercihe göre şeker ekleyin. Karıştırın. Üzerine soğuk kremşanti dökün. Servis edin.

Cold Brewed Coffee (Soğuk Demlenmiş Kahve)

Demlenmesi uzun süren bu tarifte öncelikle taze çekilmiş kahve çekirdeklerinizi bir sürahiye boşaltın (120 gr). Ardından soğuk içme suyu ekleyin ve karıştırın. 12 saat demlenmesini bekleyin. Kahveyi süzgeç yardımı ile bir kaba boşaltın. Sürahinizin ağzına kağıt filtre yerleştirin ve kahvenizi tekrar süzün. Servisi için bardaklarınıza buz koyun. Ardından kahvenizi doldurun. Arzuya göre süt veya şeker atın.

Iced Mocha (Buzlu Mocha)

Öncelikle espresso, soğuk süt ve kakao bir kapta karıştırılır. Bunun için blender veya karıştırıcı kullanabilirsiniz. Büyük bardağın için buz paraları konur. Üzerine karışım ilave edilir. Kakao yerine eritilmiş tablet çikolata veya paket sıcak çikolatada kullanabilirsiniz. Servis bardağınızın üzerinizi kremşanti veya çikolata sosu ile süslemeyi unutmayın.

Cafe Affogata

Bardağınıza 1 top (dondurma kaşığı ile) vanilyalı dondurma ekleyin. Ardından taze çekilmiş espressonuzu dondurmanın üzerine boşaltın. Dilerseniz kaşıkla hızlıca tüketebilir veya dondurmanın erimesini bekleyip içebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir